PROGRAM AKCELERACJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA MŁODZIEŻY

Program akceleracji przedsiębiorczości dla młodzieży, w ramach Programu Erasmus + Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk – strategiczne partnerstwo dla młodzieży, jest realizowany w terminie 30.09.2017 - 29.03.2019. Partnerami Fundacji Ekologia, Zdrowie, Rozwój są: Business Innovation Brokers S. COOP. – EIBAR z Hiszpanii, Institute of Social Innovations z Czech oraz Gaia Ökológiai és Vidékfejlesztési Alapítvány z Węgier.

Głównym celem programu przyspieszonego rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży (EASY) jest motywowanie młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat w kierunku samozatrudnienia społecznego i pomaganie im w zdobywaniu sprawdzonych umiejętności w celu określenia potrzeb społecznych oraz przyspieszania/ tworzenia startupów w oparciu o metodologię wspomagania zawodowego. Ponadnarodowość konsorcjum stanowi ciekawą próbkę społeczeństw europejskich: nowe państwo członkowskie, Polska, wyeksportuje doświadczenia w zakresie przyspieszania przedsiębiorstw społecznych na rzecz europejskich członków, takich jak Hiszpania i innych społeczeństw Europy Wschodniej, na przykład Czech i Węgier.

W ramach projektu zostanie przeniesiona oraz spersonalizowana metodologia RSBP (program biznesowego modelu przedsiębiorstwa społecznego, który okazał się skuteczny w Polsce) do czterech krajów, w czterech różnych językach i różnych sektorach. Podczas realizacji projektu metodologia RSBP będzie testowana w różnych kulturach i spersonalizowana zgodnie z opiniami użytkowników.